Ústav jaderného výzkumu Řež a.s.

Z Enpedie
Přejít na: navigace, hledání
Logo ÚJV Řež


Ústav jaderného výzkumu Řež a.s.
Datum založení 31. 12. 1992
Generální ředitel Ing. Aleš John, MBA
Adresa Husinec-Řež, čp. 130

250 68 Řež

Česká republika
46356088
Telefon +420 266 172 000
Webové stránky [ujv.cz]

O společnosti

Akciová společnost Ústav jaderného výzkumu Řež má dlouhodobou vizi být špičkovou vědecko-výzkumnou a inženýrskou společností se zaměřením na využití jaderných technologií v různých oborech a na dlouhodobě udržitelnou energetiku se šetrným vlivem na životní prostředí.

Služby poskytované provozovatelům jaderných elektráren v Dukovanech a Temelíně významně přispívají k bezpečnému, spolehlivému a ekonomickému provozu jaderných elektráren, a k bezpečnému nakládání s radioaktivními odpady.

Ústav se rovněž významně podílí projekčně-inženýrskou činností na obnově klasických elektráren a přípravě výstavby jaderných elektráren. Nukleární medicína je dalším nosným oborem činnosti Ústavu zejména voblasti diagnostiky různých onemocnění.

Ústav se účastní řady mezinárodních projektů v oblasti jaderného výzkumu, u nichž uplatňuje své odborné kvality a posiluje svoji mezinárodní prestiž. a významně se podílí na výchově mladých odborníků na vysokých školách.

Ekonomická situace společnosti je dlouhodobě konsolidovaná. Ústav je jedním z význačných pilířů české jaderné energetiky.

V roce 2002 Ústav jaderného výzkumu založil dceřinou společnost Centrum výzkumu Řež s.r.o..

Externí odkazy

  1. [Oficiální webové stránky ÚJV Řež]
  2. [Výpis z obchodního rejstříku]