Centrum výzkumu Řež s.r.o.

Z Enpedie
Přejít na: navigace, hledání
Logo CV Řež

Centrum výzkumu Řež s.r.o.
Datum založení 9. října 2002
Jednatel Ing. Martin Ruščák, CSc., MBA
Adresa Husinec-Řež, čp. 130

250 68 Řež

Česká republika
26722445
Telefon +420 266 173 181
E-mail cvrez@cvrez.cz
Webové stránky [cvrez.cz]

O společnosti

Výzkumná organizace Centrum výzkumu Řež s.r.o. (CV Řež) byla založena 9. října 2002 jako 100% dceřiná společnost Ústavu jaderného výzkumu Řež a.s. (ÚJV). Hlavním posláním společnosti je výzkum, vývoj a inovace v oboru energetiky, zejména jaderné. K tomu disponuje významnou výzkumnou a experimentální infrastrukturou včetně výzkumných reaktorů LVR-15 a LR-0 a technologických smyček. Podstatné rozšíření výzkumné infrastruktury v dalších 4 letech by měla přinést realizace velkého investičního projektu SUSEN (Udržitelná energetika) v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Ke dni 1. 1. 2011 měla společnost CV Řež celkem 173 zaměstnanců.

Stěžejní činností společnosti v uplynulých letech byl základní a aplikovaný výzkum a vývoj na výzkumných reaktorech LR-0 a LVR-15. Mezi další významné aktivity společnosti patří zapojení do mezinárodního projektu výstavby výzkumného reaktoru „Jules Horowitz Reactor“. V neposlední řadě je společnost zapojena do mnoha projektů na národní i mezinárodní úrovni. Jedná se zejména o projekty řešené v rámci 7. Rámcového programu EU, a to včetně koordinační role.

Od roku 2010 je CV Řež zástupcem ČR ve vrcholném orgánu evropské aliance pro výzkum v energetice EERA (European Energy Research Alliance), čímž se přímo podílí na realizaci evropské strategické politiky v energetice (SET-Plan). Společnost je také řádným členem a spoluzakladatelem Technologické platformy „Udržitelná energetika ČR“.

Externí odkazy

  1. [Oficiální webové stránky CV Řež]
  2. [Výpis z obchodního rejstříku]